Presko─Źi┼ą na hlavn├Ż obsah
Aktualita

­čŚ│´ŞĆ PRI VO─ŻBE PO┼áTOU SA VOLEBN├ë MATERI├üLY POSIELAJ├Ü LEN NA ADRESU V ZAHRANI─î├Ź┬á­čîŹ

TransparentneVolby2023

­čŚ│´ŞĆ PRI VO─ŻBE PO┼áTOU SA VOLEBN├ë MATERI├üLY POSIELAJ├Ü LEN NA ADRESU V ZAHRANI─î├Ź┬á­čîŹ

­čŚô ┼Żiados┼ą o vo─żbu po┼ítou mus├ş by┼ą doru─Źen├í na Ministerstvo vn├║tra SR najnesk├┤r do 9. augusta. Voli─Ź tak m├┤┼że spravi┼ą elektronicky alebo p├şsomne. 

Prin├í┼íame praktick├ę inform├ície s├║visiace s doru─Źovan├şm volebnej z├ísielky do zahrani─Źia.

­čŚ│ AK├Ü ADRESU UVIES┼Ą V ┼ŻIADOSTIÔŁô
Ô×í V ┼żiadosti uv├ídza voli─Ź adresu miesta pobytu v cudzine, na ktor├║ je mo┼żn├ę zasla┼ą materi├íly na hlasovanie.
Ô×í M├┤┼że ┼łou by┼ą aj adresa zamestn├ívate─ża, ┼íkoly, hotela, konkr├ętnej po┼íty v zahrani─Ź├ş, osoby, u ktorej sa voli─Ź zdr┼żiava a podobne. 
ÔŁŚ´ŞĆ Voli─Ź si v┼íak v┼żdy mus├ş s├ím overi┼ą, ─Źi je tak├Żto sp├┤sob doru─Źovania mo┼żn├Ż a ak├ę s├║ podmienky a mo┼żnosti preberania z├ísielok v konkr├ętnej krajine a na konkr├ętnej po┼íte.

­čŚ│ M├ö┼ŻE SI VOLI─î NECHA┼Ą DORU─îI┼Ą Z├üSIELKU S MATERI├üLMI NA HLASOVANIE AJ NA SLOVENSKOÔŁô
Ô×í Nie, z├íkon tak├║to mo┼żnos┼ą neprip├║┼í┼ąa. Ak chce voli─Ź voli┼ą po┼ítou, je povinn├Ż v ┼żiadosti o vo─żbu po┼ítou uvies┼ą adresu v zahrani─Ź├ş, na ktor├║ mu bude mo┼żn├ę zasla┼ą materi├íly na hlasovanie.

­čŚ│ ─îO JE TO C/O DORU─îOVANIEÔŁô
Ô×í Ide o sp├┤sob doru─Źovania, kedy bude voli─Źovi z├ísielka doru─Źen├í na adresu osoby v zahrani─Ź├ş, u ktorej sa zdr┼żiava. 
Ô×í Na doru─Źovacej ob├ílke bude uveden├ę ako prv├ę v porad├ş meno a priezvisko voli─Źa a ako druh├ę v porad├ş bude uveden├ę meno a priezvisko osoby, u ktorej sa voli─Ź v zahrani─Ź├ş zdr┼żiava. 
Ô×í Pre ├║spe┼ín├ę doru─Źenie z├ísielky je potrebn├ę ozna─Źi┼ą po┼ítov├║ schr├ínku osoby, na ktorej adresu bude doru─Źen├í z├ísielka s materi├ílmi na hlasovanie, jej menom a priezviskom.

­čŚ│ ─îO JE TO DORU─îOVANIE POSTE RESTANTEÔŁô
Ô×í Ide o sp├┤sob doru─Źovania, kedy bude z├ísielka s volebn├Żmi materi├ílmi doru─Źovan├í na voli─Źom ur─Źen├║ po┼ítu, na ktorej bude ulo┼żen├í po dobu ur─Źen├║ po┼ítov├Żm poskytovate─żom v ┼ít├íte pobytu. 
Ô×í Upozor┼łujeme, ┼że ak si zvol├ş voli─Ź tak├Żto sp├┤sob doru─Źovania, je potrebn├ę, aby si priebe┼żne overoval doru─Źenie z├ísielky na pr├şslu┼ínej po┼íte vzh─żadom na to, ┼że pri takomto sp├┤sobe doru─Źovania sa adres├ítovi ulo┼żenie z├ísielky na po┼íte neoznamuje.

­čŚ│ ─îO JE TO P. O. BOX DORU─îOVANIEÔŁô
Ô×í Ide o sp├┤sob doru─Źovania, kedy bude z├ísielka doru─Źovan├í do schr├ínky zriadenej na pr├şslu┼ínej po┼íte a ulo┼żenie tejto z├ísielky bude voli─Źovi po┼ítou ozn├ímen├ę. 
Ô×í Tento sp├┤sob doru─Źovania si m├┤┼że zvoli┼ą voli─Ź len v pr├şpade, ┼że m├í P. O. BOX na po┼íte zriaden├Ż.

Ôä╣ Pri elektronickom podan├ş MV SR voli─Źovi nezasiela hlasovacie l├şstky, len ob├ílky. Hlasovacie l├şstky si voli─Ź stiahne z webu MV SR, kde bud├║ zverejnen├ę po zaregistrovan├ş kandid├ítnych list├şn. Pri p├şsomnej ┼żiadosti bud├║ voli─Źovi poslan├ę aj hlasovacie l├şstky.

Ôä╣ Viac inform├íci├ş o vo─żbe po┼ítou na https://www.minv.sk/?nr23-posta.

Tag: vo─żby ,vo─żby 2023